• Projekt "Integracja i aktywizacja społeczna seniorów Gminy Łobez" 2015

•    Projekt zakłada realizowanie form integracji wewnątrzpokoleniowej i międzypokoleniowej w środowisku osób starszych powyżej 60 roku życia, zamieszkujących obszar gminy Łobez. Planujemy realizację zajęć edukacyjnych z zakresu m.in. nauki języka obcego, informatyki, sportu, turystyki oraz różnego rodzaju warsztatów np. malowania na szkle, decupage, filcowania, makramy, witrażu oraz tanecznych z zakresu piosenek i tańców ludowych i współczesnych. Nowością na naszym terenie będą spotkania z osobą, która zajmuje się podnoszeniem świadomości konsumenckiej oraz specjalistą od produktów bankowych. Dodatkowo zostaną zorganizowane cykle teoretycznych wykładów z zakresu dietetyki, rehabilitacji i ratownictwa medycznego.

Mamy nadzieję,że nasze przedsięwzięcie wpłynie na poprawę jakości i poziomu życia osób 60+, tym bardziej, że działania zaplanowane w projekcie będą kontynuowane po jego zakończeniu np. nordic walking, utworzenie klubów seniora, dostęp do książek dla seniorów.

Serdecznie zaprawamy do udziału w projekcie.

• Projekt "Seniorzy bez granic" 2016

• Stowarzyszenie "Jedynka naszych marzeń"  kolejny raz zaprasza wszystkich seniorów  do udzialu w nowym projekcie. Projekt zakłada realizowanie form integracji wewnątrzpokoleniowej i międzypokoleniowej w środowisku osób starszych powyżej 60 roku życia, zamieszkujących obszar gminy Łobez. Planujemy realizację zajęć edukacyjnych z zakresu m.in. nauki języka obcego, informatyki, sportu, turystyki, fotografii, oraz różnego rodzaju warsztatów np. malowania na szkle, decupage, filcowania.  Dodatkowo zostaną zorganizowane cykle teoretycznych wykładów z zakresu dietetyki, rehabilitacji i ratownictwa medycznego.

Mamy nadzieję,że nasze przedsięwzięcie ponownie wpłynie na poprawę jakości i poziomu życia osób 60+. Życzymy nowych wrażeń i nowych znajomości.

Serdecznie zaprawamy do udziału w projekcie.

• SMOKI POWIATU ŁOBESKIEGO 2016

• Kochani, miło nam Was poinformować, że Stwarzszenie "Jedynka naszych marzeń" za swoją działalność otrzymało Nagrodę Starosty Łobeskiego. Bardzo wszystkim dziękujemy za okazywaną nam pomoc , a  członkom stowarzyszenia za ich ciężką, społeczną pracę. Bez Was nie udałoby się! Warto było!

• "EUROPEJSKI FUNDUSZU ROLNY NA RZECZ OBSZARÓW WIEJSKICH: EUROPA INWESTUJĄCA W OBSZARY WIEJSKIE

•  "EUROPEJSKI FUNDUSZU ROLNY NA RZECZ OBSZARÓW WIEJSKICH:

EUROPA INWESTUJĄCA W OBSZARY WIEJSKIE .

W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie następujący cel: Podniesienie jakości życia mieszkańców Łobza poprzez stworzenie miejsca pozwalającego na sport i rekreację, aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych, zwiększenie atrakcyjności miejscowości Łobez i obszaru LGD, promocja zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej wśród mieszkańców LSR oraz zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców.
          Budowa Placu Zabaw była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie/zakresach: ) 4.6 Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Planowane/przewidywane wyniki operacji/ efekty: Liczba nowych obiektów infrastruktury  rekreacyjnej – 1 szt.

• GWIAZDKOWY TURNIEJ GWIAZDEK

•            W dniu 17.12.2018r. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Łobzie odbył się Gwiazdkowy Turniej Gwiazdek Szkoły Podstawowej nr 1 w Łobzie dla klas 1-6. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Jedynka naszych marzeń” działające przy SP1 w Łobzie. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia  było Województwo Zachodniopomorskie, a sponsorem całej imprezy i nagród był Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.
                      Celem głównym imprezy było upowszechnianie sportu masowego wśród uczniów szkół podstawowych, promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, edukacja poprzez zabawę, a także promocja sportu województwa zachodniopomorskiego.
                     W zawodach brało udział  po 10 uczniów ze wszystkich klas od 1-6. Rywalizacja była na wysokim poziomie. Zwycięzcami w poszczególnych klasach zostali: klasa 1a, 2a, 3a , 4b, 5d, 6b. Dla wszystkich drużyn ufundowane zostały medale do miejsca trzeciego, natomiast za miejsca czwarte pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Starostwo Powiatowe w Łobzie przekazało pamiątkowy puchar Starosty dla całej szkoły.
                      Cała impreza zakończyła się o godzinie 13:00 upamiętniając ją pamiątkowym zdjęciem.