• Pedagog szkoły

W PRZYPADKU AGRESYWNEGO

ZACHOWANIA UCZNIA

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W ŁOBZIE

1. Przerwanie zachowania agresywnego.

2. Poinformowanie wychowawcy/ wychowawców o zdarzeniu.

3. Przeprowadzenie przez wychowawcę/ wychowawców rozmowy z uczniami w obecności nauczyciela – świadka zdarzenia (zidentyfikowanie ofiary, agresora, świadka, ocenienie zdarzenia i wyciągnięcie wniosków).

4. Sporządzenie notatki (opis zdarzenia, osoby uczestniczące, sprawca, poszkodowany).

5. Poinformowanie rodziców (prawnych opiekunów) ucznia/ uczniów, uczestników zdarzenia o zaistniałej sytuacji.

6. Zgłaszanie powtarzających się sytuacji do pedagoga szkoły.

7. Natychmiastowe powiadomienie przez wychowawców pedagoga i dyrektora szkoły o przypadkach szczególnie drastycznych zachowań agresywnych (stwarzających zagrożenie dla zdrowia lub życia).

8. Ustalenie przez wychowawcę w porozumieniu z dyrektorem szkoły sankcji w stosunku do ucznia/ uczniów w oparciu o Statut Szkoły.

9. Przekazanie rodzicom (prawnym opiekunom) pisemnej lub ustnej informacji na temat wyciągniętych w stosunku do ucznia konsekwencji wynikających ze Statutu Szkoły.