• LINGUA PLUS JĘZYK ANGIELSKI

• LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY

ARCHIMEDES PLUS – LINGUA PLUS JĘZYK ANGIELSKI

Dnia 15 listopada 2021r. odbyła się 36 edycja Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z języka angielskiego pod nazwą LINGUA.PLUS. Jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w tym konkursie.

Znajomość języków obcych jest niezbędnym elementem życia we współczesnym świecie. Forma testów językowych, poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji, może stać się dobrym sposobem podnoszenia umiejętności językowych uczniów. Konkurs ma na celu zwiększenie motywacji uczniów w opanowywaniu języka obcego. Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwala poznać poziom umiejętności uczniów oraz zmotywować ich do dalszej pracy.

Konkurs miał formę testu zamkniętego i podzielony był na poziomy językowe dostosowane do kategorii wiekowej. Składał się z 25 pytań, za każdą prawidłową odpowiedź uczeń mógł otrzymać 4 punkty. Tak więc maksymalnie można było uzyskać 100 punktów. Laureatami konkursu zostali uczestnicy, którzy uzyskali minimum 80 punktów. Poziom językowy ustalany był na podstawie liczby lat nauczanego języka. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły - w tej edycji uczestniczyło w nim 31 uczniów z klas IV-VIII. Każdy uczestnik konkursu wraz z arkuszem testu otrzymał prezent –publikację ,,Great Bakes”. Po ogłoszeniu wyników każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie.

Troje uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata:

- Amelia Szymanek z kl. VIIa : 88pkt/100pkt – laureat III stopnia

- Alina Pilarska z kl.Vb : 88pkt/100pkt – laureatka III stopnia

-Mateusz Niedziela z kl.Vb : 80pkt/100pkt – laureat V stopnia

Uczniów do konkursu przygotowywał pan Mariusz Jarema. Wszystkim nagrodzonym, jak i pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach językowych.

• MULTITEST Z JEZYKA POLSKIEGO

• MULTITEST Z JĘZYKA POLSKIEGO 2021/2022 W SP 1

Nic nie wzbudza we mnie takiego podziwu jak praca ludzka.
            Mogę się jej przygląda godzinami

(Jerome Klapka)

18 października 2021 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego: MULTITEST 2021 zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV, V, VII i VIII. Test konkursowy był testem wielokrotnego wyboru i dotyczył zagadnień polonistycznych z zakresu literatury, jak i gramatyki języka polskiego. Pani Dominika Gadzińska pełniła funkcję szkolnej koordynatorki, a także osoby nadzorującej prawidłowy przebieg konkursu. Na początku stycznia 2022 roku otrzymaliśmy ranking-wyniki wraz
            z opracowaniem, które zostało wzbogacone o informacje i analizy, które pozwoliły
            na odniesienie wyników osiągniętych przez naszych uczniów do innych uczestników konkursu w całej Polsce.

Po raz kolejny frekwencja „chętnych” w udziale konkursu była zadowalająca. Uczestnikami klasy czwartej byli: Hlib Stanisław, Kochanowska Hanna, Majerska Amelia, Szwaciński Nikodem, Szych Zuzanna. Uczniowie otrzymali dyplomy uznania
            w podziękowaniu za udział w Multiteście. Tytuł laureatki zdobyła Zuzanna Szych z klasy 4a. zajmując 8.miejsce w Polsce. Uczennica otrzymała dyplom laureatki oraz nagrodę książkową. Zarówno wychowawca klasy oraz nauczycielka języka polskiego cieszą się sukcesem Zuzi, która znacznie podniosła rewerencję szkoły.

Wśród uczniów klasy piątej pojawili się: Biały Wiktor, Klimek Zuzanna, Pilarska Alina, Śliwa Lena, Świerkocka Hanna. Ucz. Alina Pilarska zdobyła najwięcej punktów
            w porównaniu do swoich kolegów i koleżanek.

Natomiast uczniowie klasy siódmej: Grabiński Norbert, Herman Nikola, Rokosz Magdalena osiągnęli podobne wyniki do piątoklasistów. Zostali nagrodzeni dyplomami uznania. Magdalena Rokosz zdobyła największą liczbę punktów w odniesieniu do wyników pozostałych rówieśników.

Ósmoklasistów reprezentowali: Busiuk Hubert, Cyganiak Bartłomiej, Kensik Antoni, Kogut Patryk, Sarnecki Miłosz, Tober Kinga. Ich ranking prezentował się zadowalająco: Hubert Busiuk otrzymał najwięcej punktów spośród w/w.

Gratuluję wszystkim „konkursowiczom” osiągniętych wyników. Uczniowie włożyli wiele pracy w przygotowania do konkursu. I mimo, że nieliczni osiągnęli bardzo wysokie wyniki, to i tak jesteśmy kontent, że uczniowie chcą sprawdzać swoją wiedzę podczas konkursów przedmiotowych. Zapewne jeszcze niejednokrotnie pozytywnie nas zaskoczą.

(Dominika Gadzińska, red.)