• Halloween

• Z okazji Halloween w naszej szkole zorganizowano dyskotekę szkolną oraz kącik fotograficzny. Uczniowie przybyli na dyskotekę poprzebierani i w świetnych humorach #laboratoria przyszłości

• Informatyka 7b #laboratoria przyszłości

• Na zajęciach informatycznych klasa 7b wykorzystała zakupiony sprzęt z #laboratoria przyszłości – aparat fotograficzny. Uczniowie wykonali sobie zdjęcia na korytarzu szkolnym. Następnie dokonali obróbki fotografii w programie graficznym. Były to zmiany w dostosowaniu jasności, kontrastu i kolorów. Usuwanie efektu "czerwonych oczu", wyostrzanie, zamianę na zdjęcie czarno-białe. Powstały dość oryginale prace, zajęcia odbyły się w przyjaznej atmosferze.

• Koło ruchu drogowego #laboratoria przyszłości

• Uczniowie z klasy 4a i 4b na kole ruchu drogowego ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Potrafią już opisać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz potrafią wezwać pomoc w różnych sytuacjach. Nauczyciel pokazuje uczniom jak wygląda prawidłowy masaż serca i sztuczne oddychanie. Informuje uczniów o właściwym ułożeniu ciała poszkodowanego oraz o zachowaniu się w miejscu wypadku. Każdy z uczniów wykonuje te same czynności co nauczyciel. Nauczyciel kontroluje pracę uczniów, sprawdza czy masaż serca, sztuczne oddychanie są wykonywane prawidłowo, poucza uczniów. Na zajęciach koło ruchu drogowego uczniowie klasy 4a i 4b wykorzystali zakupiony sprzęt z #laboratoria przyszłości – aparat fotograficzny.

• akcja #przerwanaczytanie.

• Dnia 11 października 2023r. , nasza szkoła dołączyła akcji #przerwanaczytanie.

W szkolnej bibliotece powstał kącik czytelniczy, gdzie dzieci mogą w czasie przerwy spędzić miło czas na czytaniu już nie tylko w dniu akcji, ale przez cały rok! Serdecznie zapraszamy

• " Z kulturą mi do twarzy"

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła w roku szkolnym 2023/2024 weźmie udział Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „ Z kulturą mi do twarzy”. Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023 / 2024 (pkt. 1, 2, 4, 8, 10). Głównym celem projektu jest promowanie kultury wysokiej wśród dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie zostaną wprowadzeni w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji. Będziemy wskazywać im wzorce postępowania i budować relacje społeczne , sprzyjające bezpiecznemu rozwojowi .Naszym celem będzie wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej oraz formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Cele szczegółowe projektu to: - promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno - rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką - współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym - wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm - kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych -kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku - zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie - współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki. Projekt uzyskał honorowy patronat Ministerstwa Edukacji i Nauki, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Inowrocławia, Wójta Gminy Inowrocław oraz wydawnictwa Bliżej Przedszkola.

• Konkurs "Moje małe i duże podróże"

• Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Moje małe i duże podróże - wspomnienia

z wakacji” dla klas I – VIII.

Udział wzięło 27 uczniów naszej szkoły.

Celem konkursu było:

 rozwijanie wyobraźni i twórczej aktywności;

 uwrażliwianie uczniów na piękno otaczającej przyrody;

 rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania walorów krajoznawczych i kulturowych;

 rozwijanie wśród młodych krajoznawców pasji do poznawania ciekawych miejsc w kraju lub poza jego granicami;

 promowanie aktywnego trybu życia;

 rozwijanie zainteresowań pozalekcyjnych;

 rozbudzanie w dzieciach wiedzy technologicznej w zakresie fotografii i sprzętu fotograficznego;

 wprowadzenie uczniów w atmosferę zdrowej rywalizacji.

Wpłynęło wiele ciekawych, pomysłowych zdjęć. Jury po długich naradach nagrodziło następujące prace:

Kategoria I-III

I miejsce – Maja Sagan klasa IIIa

II miejsce – Stanisław Niestoruk IIa

III miejsce – Alan Wierzchowski Ia

Wyróżnienia: Nadia Michałowska IIb i Wojciech Kamaszko IIIa

Kategorai IV-VII

I miejsce – Monika Kraus klasa VIa

II miejsce – Borys Jurkowski Vb

III miejsce – Wiktoria Kraus VIIa

Wyróżnienia: Julia Kowalczyk Va, Stanisław Hlib Via i Antoni Jaskowski VIIa.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom!

Dziękuję za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

Anna Perzyńska

• DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

• 29 września w naszej szkole świętowaliśmy dzień chłopców. Tego dnia otrzymali prezenty od swoich koleżanek oraz od Rady Rodziców. Mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w super ramce