• ENGLISH HIGH FLIER 2023

WYRÓŻNIENIA DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Dnia 7 grudnia 2023 r. odbyła się XXII edycja konkursu języka angielskiego English High Flier. Konkurs ten jest organizowany przez firmę Łowcy Talentów – Jersz z siedzibą w Wilczynie. Konkurs ma zakres ogólnopolski. Jest dodatkową formą kształcenia języka, pobudza zainteresowania uczniów oraz motywuje ich do samodzielnej pracy nad rozwijaniem i doskonaleniem różnych sprawności językowych. Pomaga także w zdobywaniu wiedzy o krajach anglojęzycznych. Do uczestnictwa zachęcamy ambitną młodzież, która ma ochotę porównać swoją wiedzę i umiejętności w konkursie wyróżniającym się wysokim poziomem merytorycznym i oryginalną problematyką w skali ogólnopolskiej. Konkurs jest dostępny nie tylko dla najlepszych. Pozwala on również zdiagnozować potencjał i zaangażowanie edukacyjne uczniów, jak również jest znakomitą okazją do pobudzenia ich zainteresowań krajami anglojęzycznymi i rozwijania różnych sprawności językowych. Test konkursowy jest testem wyboru jednej prawidłowej odpowiedzi z czterech podanych. Materiał językowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami.

W tym roku do konkursu przystąpiło 22 uczniów klas piątych, szóstych i siódmych naszej szkoły.

Najlepsze wyniki w szkole uzyskali:

- Maja Wojciechowska z kl.VIa – wyróżnienie – dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku

- Natalia Grzegrzółka z kl.VIIb – wyróżnienie – dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku

-Patryk Czachor z kl.Va – wyróżnienie – dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uczestnictwa.

• Konkurs z języka angielskiego EDI PINGWIN

• LAUREAT ORAZ WYRÓŻNIENIA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

JĘZYKA ANGIELSKIEGO EDI PINGWIN

Konkurs Pingwin 2023 został przeprowadzony wśród uczniów szkół podstawowych 22 listopada 2023r. Każdy test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których  tylko jeden był prawidłowy. Podstawę do oceny stanowiły wypełnione przez uczestników karty odpowiedzi. Ocenie podlegało każde pytanie. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na dane pytanie uczestnik  otrzymał 1 punkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi -1 punkt, a za nieudzielanie odpowiedzi – 0 punktów. Aby żaden uczestnik nie zakończył konkursu wynikiem ujemnym, organizator przyznał na starcie każdemu uczniowi 30 punktów. W związku z tym zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 60, a minimalnie 0 punktów. W konkursie wzięło udział:

-w klasach 4 – 992 uczniów

- w klasach 5 – 1249 uczniów

-w klasach 6 – 1080 uczniów

- w klasach 7 – 1325 uczniów

- w klasach ósmych – 589 uczniów

Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas 4-7 naszej szkoły.

Bartek Dębicki z kl.7b zdobył tytuł laureata zajmując 3 miejsce w Polsce i uzyskując 58p/60p.

Dwoje uczniów uzyskało wyróżnienie plasując się w pierwszej dziesiątce w Polsce. Dyplom wyróżnienia otrzymali:

- Lily Kidawska  z kl.4b – 52p/60p – 9m w Polsce

- Hubert Rakoczy z kl.4a – 52p/60p – 9m w Polsce

Uczniów do konkursu przygotowywali p. Mariusz Jarema oraz p. Adrian Maciejewski

Wielkie gratulacje dla wyróżnionych oraz wszystkich uczestników konkursu.

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY PINGWIN

• Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PINGWIN

Uczniowie klas 4-8 brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Pingwin. Każdy test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był poprawny. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczestnik otrzymywał 1 punkt, za błędną odpowiedź tracił 1 punkt.

Uczeń klasy 4a, Hubert Rakoczy zajął V miejsce w Polsce i uzyskał tytuł Laureata

W konkursie brali udział następujący uczniowie:

Klasa 4a:

Jakub Chwiałek