• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• W ramach projektu :” LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” , na dodatkowych zajęciach rozwijających

klasa 8 b rozszerzała umiejętności matematyczne   .

• Uczniowie poznawali  budowę brył obrotowych - Wyznaczali, objętość  tych brył  .
            • Stosowali wzór Herona  w celu obliczenia pola powierzchni dowolnego trójkąta
            • Poznali pojęcie przyporządkowania w sensie matematycznym / funkcja/ - ustalanie które z przyporządkowani jest funkcją / przykłady z życia codziennego/ ,    przedstawiali na wykresie  wybrane przyporządkowania będące funkcją , analizowali wykresy różnych rodzajów funkcji .

Podczas zajęć i w trakcie wykonywanych zadań korzystali z tablic matematycznych zakupionych ze środków projektowych .

Wioletta Pieńczakowska

• Wyniki konkursów kuratoryjnych

• Z radością informujemy, że dwoje naszych uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty: Amelia Szymanek ( kl. 8 a) - Konkurs Języka Polskiego i Konkurs Języka Angielskiego oraz Bartosz Dębicki (kl. 6 b)- Konkurs Języka Angielskiego. Uczniów przygotowywali p. Justyna Karpińska i p. Mariusz Jarema. Konkursowiczom gratulujemy i trzymamy za nich kciuki w lutym.