• ARCHIMEDES PLUS. LINGUA PLUS - JĘZYK ANGIELSKI

• LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY

ARCHIMEDES PLUS. LINGUA PLUS - JĘZYK ANGIELSKI

Dnia 6 listopada 2023r. odbyła się 40 - jubileuszowa edycja Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z języka angielskiego pod nazwą LINGUA.PLUS. Test odbywa się pod patronatem największego w Polsce wydawcy kursów językowych oraz wielu serii popularnonaukowych Amermedia Sp. z o.o. Jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w tym konkursie.

Znajomość języków obcych jest niezbędnym elementem życia we współczesnym świecie. Forma testów językowych, poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji, może stać się dobrym sposobem podnoszenia umiejętności językowych uczniów. Konkurs ma na celu zwiększenie motywacji uczniów w opanowywaniu języka obcego. Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwala poznać poziom umiejętności uczniów oraz zmotywować ich do dalszej pracy.

Konkurs miał formę testu zamkniętego i podzielony był na poziomy językowe dostosowane do kategorii wiekowej. Składał się z 25 pytań, za każdą prawidłową odpowiedź uczeń mógł otrzymać 4 punkty. Tak więc maksymalnie można było uzyskać 100 punktów. Laureatami konkursu zostali uczestnicy, którzy uzyskali minimum 80 punktów. Poziom językowy ustalany był na podstawie liczby lat nauczanego języka. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły - w tej edycji uczestniczyło w nim 29 uczniów z klas V-VIII. Każdy uczestnik konkursu wraz z arkuszem testu otrzymał prezent –publikację ,,Great Bakes”. Po ogłoszeniu wyników każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie.

Siedmioro uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata:

- Maja Kidawska z kl. VIIIa : 92pkt/100pkt – laureatka II stopnia

- Maja Wojciechowska z kl.VIa : 92pkt/100pkt – laureatka II stopnia

- Patryk Czachor z kl.Va : 92pkt/100pkt – laureat II stopnia

- Gabriela Wasyłyk z kl.VIIb: 88pkt/100pkt – laureatka III stopnia

- Oliwer Bienias z kl.VIIb: 88pkt/100pkt – laureat III stopnia

- Hanna Kochanowska z kl.VIa: 80pkt/100pkt – laureatka V stopnia

- Stanisław Hlib z kl.VIa: 80pkt/100pkt – laureat V stopnia

Uczniów do konkursu przygotowali pan Mariusz Jarema i pani Justyna Ostrowska. Wszystkim nagrodzonym, jak i pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach językowych.