• WYCIECZKA KLAS 5A I 5B DO MULTIKINA GALAXY W SZCZECINIE

Dnia 25 października 2022r odbyła się wycieczka szkolna do Szczecina, w której uczestniczyli uczniowie klasy Va, Vb oraz grupa uczniów z klas VIb i VIIa Opiekunami wycieczki byli wychowawcy klas piątych - pani Justyna Karpińska i pan Mariusz Jarema.

Głównym celem wycieczki było obejrzenie filmu pt.: ,,King – mój przyjaciel lew", poszerzenie wiedzy z zakresu dziedziny życia kulturalnego, zachowanie zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w różnych miejscach oraz kształtowanie umiejętności koleżeńskiego współdziałania w grupie rówieśniczej. Pobyt w Szczecinie wykorzystaliśmy również do uczulenia uczniów na odpowiednie zachowanie się w miejscach publicznych-spożywanie posiłków w kinie, wyłączanie telefonów komórkowych podczas seansu filmowego, zachowanie ciszy w trakcie seansu.

O godzinie 8.00 wyjechaliśmy spod budynku szkoły. O godzinie 9:40 dojechaliśmy do Szczecina. O godzinie 10.00 rozpoczął się seans filmu pt. „King – mój przyjaciel lew” w Multikinie Galaxy . Po zakończeniu filmu spożyliśmy wspólny posiłek w restauracji Mc Donald's. Około godziny 13.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Łobza.

Do Łobza wróciliśmy o godzinie 15.10. Podróż przebiegła spokojnie i wszyscy w dobrych humorach, pełni wrażeń po wycieczce , udali się do domów.

Justyna Karpińska

• Ósmoklasiści z SP1 na plantacji malin.

W dniu 03.10.2022r. w ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Łobzie wybrali się na  wycieczkę na plantację malin do Suliszewic do Państwa Śrubo. Uczniowie zapoznali się z zawodem rolnika, poznali regionalne uprawy rolne, poznali pracę sezonową przy zbiorach malin oraz poszerzyli swoją wiedzę na tema  maszyn  i urządzeń potrzebnych do pracy na plantacjach. Mieli możliwość zobaczenia jak wygląda uprawa malin , uczestniczyli w zbiorach, przekonali się, że praca rolnika nie jest taka łatwa jak się większości uczniów wydawała.

Ku naszemu miłemu zaskoczeniu pod koniec wycieczki dla wszystkich przygotowane zostało ognisko, kiełbaski i domowe wypieki i wyroby właśnie z plantacji.  Każdy mógł spróbować przetworów z malin i poznać recepturę ich wytwarzania.

To była świetna lekcja dla przyszłych absolwentów naszej szkoły, którzy będą zmagali się z wyborem szkoły średniej, a w przyszłości również z wyborem zawodu😊

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Śrubo za umożliwienie naszym uczniom obejrzenia plantacji malin i pyszny poczęstunek.

Organizator wycieczki Joanna Dobrowolska

• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to Program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 100 800,00 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci  i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności  w zakresie nauk przyrodniczych, technologii                        i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji   i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne  i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Dzięki programowi nasza szkoła zyskała m.in. zestaw robotów i oprogramowanie do nauki programowania, drukarki 3D,  sprzęt do nagrań do nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.) wyposażenie do prowadzenia zajęc kulinarnych, zestawy plansz edukacyjnych, wyposażenie pracownii technicznej (stacja lutownicza, wiertarka…), oprogramowanie do prowadzenia zajęc przyrodniczych i biologicznych.

Zakupione wyposażenie będzie dostępne dla uczniów na każdym przedmiocie, ale też na zajęciach pozalekcyjnych (np. kółkach zainteresowań). Celem jest wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej interdyscyplinarnym i innowacyjnym i atrakcyjnym.