• Informacja o rekrutacji 

          • W związku z zaistniałą sytuacją i zamknięciem szkoły, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
            im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łobzie informuje, że:
            - zgłoszenia dzieci do klasy 1 na rok szkolny 2020/2021;
            - wnioski o przyjęcie dziecka spoza obwodu do klasy 1 na rok szkolny 2020/2021;
            należy składać drogą elektroniczną na adres: szkola1.lobez@wp.pl.

            Formularze wniosków są dostępne na stronie internetowej szkoły:
            https://szkola1-lobez.edupage.org/ w zakładce „O szkole” i „Rekrutacja do szkoły”
            oraz Biuletynie Informacji Publicznej
            http://sp1.lobez.ibip.pl/public/ w zakładce „Rekrutacja do szkoły”.

            W przypadku pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 721 216 215.

          • UWAGA

          • W związku z decyzją rządu o zamknięciu wszystkich szkół na terenie całej Polski informuję, że

            - Od czwartku 12 marca 2020r.  nie będzie zajęć dydaktycznych w szkole,

            - W czwartek i piątek (12-13 marca) rodzice, którzy nie zorganizują opieki swoim dzieciom  mogą w tych dniach przysłać dziecko na zajęcia opiekuńcze do godz. 15.00

            - Od poniedziałku 16 marca 2020r. szkoła będzie zamknięta przez okres dwóch tygodni.

            Wszelkie dalsze informację będziemy na bieżąco Państwu przekazywać.

            Dyrektor Szkoły Podstawowenj nr 1 w Łobzie

          • DBI DEBATA

          • Debatujemy o bezpieczeństwie w sieci

            4 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Łobzie odbyła się debata na temat bezpieczeństwa w Internecie. Wzięli w niej udział przedstawiciele klas 3-6 oraz zaproszeni goście: p. Piotr Blumensztajn – Kierownik Wydziału Edukacji, p. Roksana Bartos – przewodnicząca Rady Rodziców, p. Arleta Szwacińska – specjalistka ds. osób nieletnich w KPP Łobez, p. Mateusz Olszewski – dzielnicowy KPP Łobez oraz p. Beata Zapalska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.

            Spotkanie odbyło się w ramach międzynarodowej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu zainicjowanej przez Komisję Europejską. Debata składała się z trzech paneli tematycznych prowadzonych przez nauczycieli: p. Agnieszkę Buksę, p. Agatę Pacholską i p. Damiana Zwolińskiego. Każdą część poprzedzała emisja krótkiego filmu związanego z jej tematyką: Internet w życiu człowieka, zagrożenia w sieci oraz wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa w Internecie.

            Wszyscy uczestnicy debaty mieli możliwość zabrania głosu na temat osobistych doświadczeń związanych z aktywnością w Internecie oraz sami przedstawić aktualne problemy. Od zaproszonych gości dowiedzieliśmy się dużo na temat właściwego korzystania z sieci oraz odpowiedzialności za ewentualne łamanie zasad używania Internetu. Dorośli byli zdumieni wiedzą uczniów z tego zakresu i usatysfakcjonowani ich przezornością. Na koniec wspólnie sporządziliśmy kodeks zachowań sprzyjających bezpieczeństwu w sieci. Kolejne debaty na pewno odbędą się wkrótce.

            Uczniowie z koła dziennikarskiego

          • Jedyneczki

          • Sukcesy wokalne Jedyneczek

             

            Kultywowanie polskiej tradycji jaką jest śpiewanie kolęd rozpoczęliśmy w grudniu przedstawieniem słowno- muzycznym Jasełka. Natomiast w styczniu braliśmy udział w kolędowaniu dla Sybiraków, przygotowaliśmy koncert dla babć i dziadków, koncert kolęd dla uczniów naszej szkoły oraz uczestniczyliśmy w konkursach, festiwalach kolęd i pastorałek. Odbywały się kolejno: Koncert Kolęd w Węgorzynie, Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej Gwiazdka w Dobrej i Konkurs Kolęd w Reptowie koło Szczecina. W Węgorzynie tytuł wyróżnienia przypadł Pani Bożenie Korniluk, która wystąpiła w piosence świątecznej ,,Święta w nas’’, z repertuaru zespołu Blue Cafe i reprezentowała Szkołę Podstawową nr 1 Łobzie./ Kat. Dorośli/

            Oceny uczestników festiwalu dokonywało profesjonalne jury pod przewodnictwem księdza Zbigniewa Woźniaka - magistra muzykologii i doktora sztuki w dziedzinie dyrygentura chóralna. Występy oceniała także Pani Ewa Filipowicz - Kosińska - doktor habilitowany, profesor Akademii Sztuki i Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie, dziekan wydziału wokalnego Akademii Sztuki, solistka Opery na Zamku w Szczecinie. Grono jury uzupełnił Pan Jacek Kraszewski – doktor habilitowany, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie, szef artystyczny Filharmonii Gorzowskiej, dyrygent chóru męskiego „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego. Ogółem w konkursie występowało 50 uczestników, ze Stargardu, Szczecina , Recza , Ińska, Łobza, Węgorzyna.

            W Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej Gwiazdka w Dobrej Jakub Trzmiel wyśpiewał pierwsze, a Damian Wierucki trzecie miejsce.

            31 stycznia pojechaliśmy na Festiwal Kolęd do Reptowa koło Szczecina i tam nasi uczestnicy zmierzyli się także z profesjonalnym jury w składzie : Pani Beata Dunin Wąsowicz- z Kolegium Sztuk Muzycznych-Wydział wokalny oraz Dyrektor Szkoły Muzycznej w Choszcznie. Tegoroczną edycję konkursu objął patronatem Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Gratulacje należą się wszystkim wykonawcom. Laureatami konkursu zostali: Lena Śliwa – zdobywczyni pierwszego miejsca, Hanna Żurawek trzeciego, obie w kategorii 6-9 lat. W kategorii 11-14 lat Jakub Trzmiel zajął 2 miejsce. Obecnie jesteśmy po szkolnych eliminacjach do Przeglądu Miejsko – Gminnego Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Czekamy na następne osiągnięcia…

            Bożena Korniluk

          • LAUREATKA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES PLUS – LINGUA PLUS JĘZYK ANGIELSKI

          • Dnia 30 października 2019r. odbyła się 34 edycja Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z języka angielskiego pod nazwą LINGUA.PLUS. Jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w tym konkursie od  pięciu lat.

            Znajomość języków obcych jest niezbędnym elementem życia we współczesnym świecie. Forma testów językowych, poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji, może stać się dobrym sposobem podnoszenia umiejętności językowych uczniów. Konkurs ma na celu zwiększenie motywacji uczniów w opanowywaniu języka obcego. Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwala poznać poziom umiejętności uczniów oraz zmotywować ich do dalszej pracy.

            Konkurs miał formę testu zamkniętego i podzielony był na  poziomy językowe dostosowane do kategorii wiekowej. Składał się z 25 pytań, za każdą prawidłową odpowiedź uczeń mógł otrzymać 4 punkty. Tak więc maksymalnie można było uzyskać 100 punktów. Laureatami konkursu zostali uczestnicy, którzy uzyskali minimum 80 punktów. Poziom językowy ustalany był na podstawie liczby lat nauczanego języka. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły - w tej edycji uczestniczyło w nim 22 uczniów z klas IV, V i VI naszej szkoły. Każdy uczestnik konkursu wraz  z arkuszem testu otrzymał prezent –publikację ,,Najwięksi malarze świata”. Po ogłoszeniu wyników każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie. Najlepszy wynik w szkole uzyskała Amelia Szymanek z kl.Va, która uzyskując 88pkt na 100 pkt możliwych do zdobycia została laureatką III stopnia.

             Amelii, jak i pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów  w kolejnych konkursach językowych.

             

                                                                                                                                                             Mariusz Jarema  

          • Lekcja muzyki

          • Dnia 4 grudnia 2019 r.  uczniowie klasy 3a, 3 b i 5 a Szkoły Podstawowej nr 1 w Łobzie uczestniczyli w warsztatach muzycznych pt. ”W krainie instrumentów dętych” w Łobeskim Domu Kultury. Uczestnicy zajęć poznali grupę instrumentów dętych drewnianych, dętych blaszanych oraz perkusyjnych. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali utworów muzycznych granych na flecie prostym, flecie poprzecznym, klarnecie i saksofonie w wykonaniu pana Rafała Raicha.  Pan Dariusz Ledzion zaprezentował dzieciom grę na trąbce, tubie, waltorni i puzonie, a pan Robert Nawrocki wykonał solo perkusyjne. Uczniowie mieli także okazję spróbować swoich muzycznych umiejętności. Każdy uczestnik warsztatów mógł instrument dotknąć, a także na nim zagrać. Okazało się, że gra na instrumentach dętych wcale nie jest taka łatwa. Wymaga wielu ćwiczeń i prób, ale dzieci dały sobie radę. Uczennica naszej szkoły Pola z klasy 3a uczy się grać na trąbce. Zaprezentowała próbkę swoich muzycznych umiejętności. Otrzymała od nas gromkie brawa.

            Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Łobeskiego Domu Kultury panu Dariuszowi Ledzionowi za tak wspaniałe zajęcia, w których mogliśmy uczestniczyć.  Mamie Filipa, pani Ewelinie Błaszczyk za przygotowanie pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków.

                                                                                                                                       Danuta Szymanek, SP1 Łobez

          • ERAZMUS+ okiem ucznia

          • 24-30 listopada był tygodniem, który zapisał się na kartach mojej historii jako ten, który zapamiętam do końca życia.

            Hania Sędecka, Lena Bejnar, Damian Wierucki i ja, Piotrek Pawłowski - uczniowie szóstych klas naszej szkoły (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie – przyp. red.) - wzięliśmy udział w programie wymiany uczniów. Wraz z naszą opiekunką, Panią Justyną Ostrowską, nauczycielką języka angielskiego, wyruszyliśmy na Bałkany.

            Wyjechaliśmy o 3. w nocy z Łobza, a na miejscu - w Serbii byliśmy o  godz. 17. Najciekawszy odcinek naszej podróży to przelot samolotem z Berlina do Belgradu. Nasze uczucia były mieszane. Byliśmy podekscytowani, ale także baliśmy się, jednakże nie było aż tak źle. Dolecieliśmy po godzinie i piętnastu minutach na lotnisko w Belgradzie imienia Nikoli Tesli. Podróż była bardzo męcząca, ponieważ do Lučani , miasta naszego tygodniowego pobytu dotarliśmy bardzo późno.

            Pierwszy dzień pobytu rozpoczęliśmy od smacznego śniadania. I w drogę!!! Poszliśmy do szkoły, która jest położona na wzgórzu, więc musieliśmy codziennie pokonywać mnóstwo schodów, co sprzyjało traceniu zbędnych kilogramów. Okazało się, że oprócz nas do Serbii przybyła również młodzież z Turcji i Hiszpanii. Mieliśmy tam prezentację na temat kultury i obyczajów panujących w naszych krajach. Kiedy wróciliśmy do hotelu i zjedliśmy obiad, mieliśmy resztę dnia na odpoczynek po ubiegło dniowej podróży.

            Następnego dnia zajęcia rozpoczęły się bardzo wcześnie. Trzeba było  obudzić się około godziny szóstej, bo na siódmą rano były lekcje. Bez śniadania, ale za to z wielkimi chęciami, ruszyliśmy do szkoły. Pierwsze były dwie lekcje zajęć technicznych, na których rysowaliśmy plan domu. Zauważyliśmy, że w Serbii posługują się innym alfabetem, a dokładnie cyrylicą. Uczniowie serbscy uczą się swojego alfabetu i tego, którym posługują się Europejczycy. Porozumiewaliśmy się z innymi osobami w języku angielskim. I w ten sposób szlifowaliśmy swój język obcy.

            Kiedy wróciliśmy do hotelu, podczas wspólnego obiadu poznaliśmy kolegów z Hiszpanii. Wtedy zdarzyła się zabawna sytuacja. Damian chciał zapytać nowych przyjaciół, czy są wegetarianami i powiedział: ,,Do you like vegetarian?’’, co znaczy dosłownie: ,,Czy lubicie wegetarian?’’. Niewątpliwie to śmieszne nieporozumienie zbliżyło nas i pozwoliło nawiązać lepszy kontakt. Po obiedzie poszliśmy na spacer po Lučani i rozmawialiśmy. Wpadłem na pomysł, że po powrocie  do pokojów zagramy w ,,chowanego''. Resztę dnia spędziliśmy wspólnie na grach i zabawie.

            W środę mieliśmy zajęcia języka angielskiego, na których były warsztaty plastyczne. Wycinaliśmy z kolorowego papieru indyki, ponieważ  tematem tych zajęć było Święto Dziękczynienia. Po ciężkiej pracy, mieliśmy trochę czasu dla siebie i wtedy nawzajem uczyliśmy się swoich alfabetów. Mówiliśmy, jak się liczy po polsku, a sami uczyliśmy się języka hiszpańskiego, tureckiego i oczywiście serbskiego. Drugą połowę dnia spędziliśmy w podróży. Zwiedzaliśmy Muzeum Trąbki w mieście Guča.

            Przedostatni dzień miał bardzo napięty grafik. W szkole mieliśmy pokaz tańców ludowych i warsztaty z garncarstwa. Dodatkową atrakcją były obchody 120-Lecia  szkoły w Lučani. Dostaliśmy upominki  i słodkości. Było to bardzo miłe pożegnanie nas przez serbskich uczniów i Panią Dyrektor. Drugą część dnia spędziliśmy w trasie. Pojechaliśmy do szkoły w Markowicach, gdzie uczy się tylko 20 osób (w jednej szkole, nie w klasie!). Później zwiedzaliśmy Mokrą Górę, na której przy okazji zjedliśmy bardzo smaczny obiad. Pojechaliśmy potem do miasta Čačak, które jest wielkości Szczecina. Na początek zwiedziliśmy muzeum, a następnie galerię sztuki.

            Mieliśmy godzinę, żeby pospacerować po centrum miasta. To był czas na zakup pamiątek. I tak doszliśmy już do piątku, gdy niestety musieliśmy pożegnać się z naszymi kolegami i koleżankami. Czas w Serbii upłynął nam bardzo szybko i interesująco. Kiedy przyjechaliśmy na stację kolejową w Szczecinie, oficjalnie zakończyła się wymiana uczniów.

            Dla mnie była to wspaniała przygoda. Nauczyłem się wielu rzeczy i poznałem wielu przyjaciół. Nigdy nie zapomnę tych chwil.

            Piotr Pawłowski, klasa 6d

             

             

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

          • UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W ŁOBZIE ŚWIĘTUJĄ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

            Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łobzie  20 listopada 2019 roku wzięli  udział              w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.                                                                                                                                                      W tym roku przypada wyjątkowa-30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia                       w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie             o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka,               w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także nasza szkoła, która zorganizowała w ramach tego dnia „niebieski dzień”. Cała społeczność szkoły przyszła w tym wyjątkowym dniu ubrana w kolor niebieski. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie zapisy Konwencji o Prawach Dziecka. Klasa 3a stworzyła książeczkę opowiadającą o prawach przysługującym dzieciom. Były niebieskie balony,  radosne zabawy, rozmowy i opracowanie gazetki szkolnej o wydarzeniu.                    Kochani dorośli, pamiętajcie „Nie ma dzieci-są ludzie” . Pomóżmy naszym milusińskim zadbać o przestrzeganie ich praw

          • Ekologiczna „Jedynka”

          •  

               W październiku 2019r. Szkoła Podstawowa nr 1 obchodziła Święto Drzewa. W trakcie obchodów przygotowano gazetkę z informacjami na temat korzyści jakie niosą drzewa dla naszego środowiska.              Dzieci z klas młodszych wykonały papierowe liście, podpisały je swoimi imionami i zawiesiły na wspólnym drzewie, które zdobi korytarz szkoły.      Przygotowano wystawę prac plastycznych naszych uczniów. Prace wykonano różnymi technikami, a tematem przewodnim były drzewa.  Dnia 10 października 2019r. dzieci z edukacji wczesnoszkolnej wzięły udział w prelekcji na temat lasów, pracy leśnika i wpływu drzew na nasze życie, którą poprowadziła pani leśnicza Joanna Litwa-Stępień.

            Starsi uczniowie posadzili i objęli opieką sadzonki drzew, które podarowało nam Nadleśnictwo Łobez.

              Warto wiedzieć, że jedno drzewo w ciągu roku:

            • chłodzi otoczenie jak pięć klimatyzatorów działających bez przerwy;
            • absorbuje 2900 litrów wody deszczowej;
            • filtruje 28kg substancji zanieczyszczających

            Nie zapominajmy o nich i chrońmy je!

            Uczniowie SP1 w Łobzie składają serdeczne podziękowania kierownictwu Nadleśnictwa Łobez za udział i pomoc w organizacji obchodów Święta Drzewa w naszej szkole.

             

            Organizator: Anna Poczykowska-Świrska

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Wizyta w ratuszu

                        W piątek 4 października uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą p. Edytą Gałką- Kierzkowską wybrali się do Urzędu Miasta. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy urzędników.

                        Zostaliśmy przywitani przez Zastępcę Burmistrza Łobza – pana Tomasza Sobolewskiego, który pokazał nam swoje biuro i poczęstował nas słodyczami.

                        Następnie  przyjął nas Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia pan Piotr Blumensztajn. Poznaliśmy obowiązki kierownika ważnego wydziału Urzędu Miasta. Pan Blumensztajn wygłosił ciekawy wykład na temat skutków spożywania alkoholu i palenia papierosów. Mieliśmy też okazję przetestować  tzw. alkogogle.

                        W następnej kolejności poznaliśmy pracę ochrony i śledziliśmy na monitoringu naszą wędrówkę po urzędzie.

                        Naszą wycieczkę połączyliśmy z obchodami Dnia Tabliczki mnożenia. Wręczaliśmy pracownikom karteczki z działaniami matematycznymi i sprawdzaliśmy umiejętność mnożenia. Najlepsi dostali przygotowane przez nas naklejki z sową i napisem „Ekspert tabliczki mnożenia”. Warto wybrać się do ratusza, żeby przekonać się, jak ważna i niełatwa jest praca urzędnika.

            Klasa 5a